Aktualności

Pierwszy Apel i MianowaniaTygodnie, może miesiące temu zrodziła się pod natchnieniem Ducha Świętego (!) wspaniała myśl, by utworzyć środowisko Skautów Europy łączący chłopców i dziewczęta z miasta Łodzi i okolic. Z inicjatywy grupy rodziców znaleźli się chętni by swym czasem i siłami służyć młodym.

Swoje serce i miejsce do spotkań i zbiórek hojnie użyczyły siostry Urszulanki - takich sióstr zazdrości nam cała Polska!

I tak oto nadeszła chwila, dzień 11 października 2014 r., kiedy to wydany został przez szefową naszego środowiska, dh. Annę Powideł, pierwszy rozkaz Samodzielnego Środowiska Łódzkiego. Serca drżały, a na ustach widniał uśmiech.

W tym momencie stało się jasne, że na naszych oczach tworzy się historia Skautów Europy, tej katolickiej organizacji harcerskiej w Łodzi. Przy tej okazji odbyło się także wiele innych obrzędów:

 • dh. Magdalena Wójcik mianowana została szczepową łódzką;

 • dh. Joanna Maksimiuk przyjęła służbę akeli w 2. Gromadzie Łódzkiej;

 • dh. Magdalena Jędrzejczyk i dh. Dorota Krupka przyjeły służbę przybocznych w 2. Gromadzie Łódzkiej;

 • dh. Kinga Sobolewska została mianowana na drużynową 2. Drużyny Łódzkiej;

 • dh. Agnieszka Piwowarska została mianowana przyboczną 2. Drużyny Łódzkiej.
 • Po apelu, w licznym gronie udaliśmy się na piknik rodzinny.

  Nie zapomnieliśmy też o Tym, dzięki któremu to wszystko ma szansę się realizować i rozwijać. Rodzinnie uczestniczylismy w Najświętszej Eucharystii, którą odprawili dla nas nasz duszpasterz.

  Z nadzieją patrzymy w przyszłość i z uśmiechem bierzemy się do pracy, by nasze środowisko rozwijało się prężnie i służyło w wychowaniu młodego pokolenia.


  dh. Magdalena Wójcik

  galeria - fot. Apostołka Łodzi - Św. Urszula Ledóchowska


  Nasi Święci Patronowie