Aktualności

Rozpoczęcie Roku Harcerskiego 2016/2017Dnia 11 września roku 2016 na terenie kościoła św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi miał miejsce Harcerski Start łódzkich Skautów Europy. Była to okazja do spotkania i wspólnej modlitwy harcerek i harcerzy z Łodzi i okolic oraz mianowania kilku nowych szefów i szefowych.

Gościem honorowym tego dnia była Naczelniczka Harcerek Magdalena Gzik HR, która wraz z wilczkami, harcerkami, harcerzami, przewodniczkami, wędrownikami, szefowymi i szefami Skautów Europy z Łodzi, Brzezin, Pabianic, Sokolnik i Zgierza oraz ich rodzinami uczestniczyli w mszy świętej o godzinie 15:00, gdzie zawierzali Bożej opiece czekający ich nowy rok harcerski. Mszy świętej przewodniczył ks. Paweł Bogusz.

Po mszy świętej odbył się apel, podczas którego Naczelniczka mianowała dh.Magdalenę Biernacką szefową Młodej Drogi, a dh. Błażej Marzoch, szef Centrum Rozwoju, mianował Krzysztofa Grzechynię na Akelę 1. Gromady Sokolnickiej a dh. Janusza Nowańskiego na Akalę 1. Gromady Brzezińskiej.

Po apelu miał miejsce wyjątkowy obrzęd Fiat naszej szczepowej dh. Magdaleny Wójcik, która od tego momentu stała się Harcerką Rzeczypospolitej. Bezpośrednio przed nim mogliśmy uczestniczyć w ekspresji przygotowanej przez wszystkie łódzkie przewodniczki a które ukazało wazne momenty w życiu dh Magdy, momenty w którym powiedziała Panu Bogu FIAT.

Po oficjalnym powitaniu, nie moglo zabraknąć harcerskiego bigosu!

Wszyscy uczestnicy tegorocznego Startu Harcerskiego udali się do domów z sercami pełnymi zapału, a głowami pełnymi planów i marzeń, dotyczących nadchodzącego roku harcerskiej przygody.

Galeria

Fot. Małgorzata Duszyńska - Ozga

Galeria

Fot. Bogusław Gnatkowski

Nasi Święci Patronowie