Aktualności

Pierwsza zbiórka 2. Gromady Łódzkiej


W trzeci weekend września w przepięknym ogrodzie u Sióstr Urszulanek przy ul. Obywatelskiej 60 odbyła się pierwsza zbiórka 2 Gromady dziewcząt. Na zbiórkę oprócz przybocznych dh Magdy i dh Doroty przyszło 6 dziewczynek. Spotkanie rozpoczęło się krótkim przywitaniem i zabawami ze śpiewem. Następnie Gromada podzieliła się na dwie grupy i delektując się sprzyjającą piękną pogodą urządziła sobie zabawę w chowanego. Dziewczynką bardzo podobało się wzajemne szukanie pośród ogromnej ilości ogrodowych zakamarków.

Po wyczerpującej zabawie cała Gromada udała się do pomieszczenia, gdzie wspólnie: dziewczynki z Druhnymi przygotowały sobie drugie śniadanie, a była nim przepyszna sałatka owocowa. Po krótkiej modlitwie zajadając smaczny posiłek przybliżona została dziewczynką i rozdana na kartkach modlitwa odmawiana przez Wilczków, którą to każdy Wilczek miał za zadanie wkleić sobie do zeszytu, który stanowić będzie kronikę Wilczka.

W drugiej części spotkania Dh Dorota opowiedziała o Rybie-symbolu chrześcijańska po czym to odbyły się zajęcia plastycze. Dziewczynki z koszulek na dokumenty wycięły rybę, pozszywały zszywaczem, po czym to wnętrze jej wypełniły kolorowymi kulkami przygotowanymi z bibuły. Po trzech wspólnie spędzonych godzinach wspólną modlitwą i podsumowaniem dobiegła końca 1.zbiórka 2 gromady łódzkiej.

Na ostatnim etapie każda z dziewczynek wymieniała co jej się podobała, a co nie na zbiórce. Bardzo zadowolone i pełne optymizmu około południa zostały odebrane przez swoich rodziców. Wszystkie obiecały, że przyjdą na kolejną zbiórkę już 27 września na godz. 10:00 !


dh. Magdalena Jędrzejczyk


galeria - fot. Dorota Krupka

Nasi Święci Patronowie